Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w liturgii okres wielkanocny.
  2. Dzisiaj w naszej parafii na Mszach św. w konkatedrze o godz. 10:00 i 12:00, przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
  3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, czyli Święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Dodatkowa Msza św. w konkatedrze o godz.16.00, w kościele św. Marka o godz. 17.00, a w Kocurowie o 17.30.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w konkatedrze o 17:30, a w kościele Świętego Krzyża o 19:00.
  5. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w poniedziałek o 19:00 w auli Domu Katolickiego.
  6. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w środę o godz. 17:00 w sali nr 4 w Domu Katolickim.
  7. W niedzielę 26 maja na nabożeństwach majowych będziemy szczególnie modlić się za nasze mamy. Jest to również dzień urodzin księdza infułata Władysława Fidelusa. Otoczmy go serdeczną pamięcią modlitewną.
  8. W środę przypada 29. rocznica pobytu Papieża Jana Pawła II w naszej parafii. Z tej racji odprawimy Mszę św. dziękczynną o godzinie 18:00 i udamy się z modlitwą pod pomnik Papieża.
  9. Zapraszamy na kolejne czuwanie ku czci Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Przyłękowie w najbliższy piątek o godz. 18:00. Zachęcamy do udziału. Transport we własnym zakresie.
  10. Zapraszamy w niedzielę 2 czerwca na uroczystości do Skoczowa. Wyjazd autokaru spod konkatedry o godz. 8.00. Zapisy w Przystani. Koszt 30 zł. Płatne w autokarze.
  11. 1 czerwca odbędzie się XXVIII Spotkanie Młodych w Lednicy pt. Wracaj do domu. Planujemy wyjazd młodych także z naszego dekanatu. Termin wyjazdu: 31 V (noc) Koszt: 100 zł. Zapisy do 20 maja pod numerem: 502 942 197.
  12. Z okazji rocznicy I Komunii Świętej wyjazd uczniów z klas IV wraz z opiekunami do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 4 czerwca. Szczegóły i zapisy w Przystani.
  13. Zapraszamy na VI Marsz dla Życia i Rodziny w Żywcu. Odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca. Rozpoczniemy Eucharystią w konkatedrze o godz. 12:30. Po Mszy św. przemarsz ulicami miasta. Następnie będzie poczęstunek oraz program artystyczny na żywieckim rynku.
  14. Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Szczepanaiaka – członka Żywieckiego Klubu Fotograficznego PTTK, który odbędzie się w czwartek 23 maja br. o godz. 19:00 w Przystani. Wystawa pt. „Spacerkiem po Żywcu” potrwa do 22 lipca.
  15. W następną niedzielę 26 maja uczniowie z I LO im. M. Kopernika w Żywcu będą kwestować przed naszymi kościołami na Bielskie Hospicjum św. Jana Pawła II w ramach akcji „Pola nadziei”. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.
  16. W żywieckim amfiteatrze w najbliższy piątek o godzinie 9.00. będzie spotkanie modlitewne młodzieży szkół średnich powiatu żywieckiego.
  17. KIK zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu katechez dla dorosłych: Biblia Kobiet – Kobiety Biblii. Spotkanie ósme Matka Jezusa – w piątek 24 maja godz.19:00 w Przystani. Prowadzenie ks. Jacek Pędziwiatr.
  18. Z racji trwających remontów parking parafialny za Domem Katolickim będzie nieczynny od najbliższego wtorku.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Kazimierz Szczotka, + Henryk Biłek, + Alfreda Sokołowska, + Jacek Kaliszuk.