Ogłoszenia - Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

Ogłoszenia duszpasterskie na każdą niedzielę i Święta

1. Dzisiaj wychodząc z konkatedry będziemy mogli wesprzeć fundację upamiętniającą Żołnierzy Niezłomnych. Fundacja ta zajmuje się poszukiwaniem, ekshumacją oraz identyfikacją ofiar PRL-owskich służb bezpieczeństwa. Zbiórkę poprowadzi jednostka Strzelecka 3030. Dziękujemy za wsparcie.
  2. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych w poniedziałek po wieczornej Mszy Św. w konkatedrze.
  3. Zapraszamy od środy na Nabożeństwa majowe w konkatedrze o 17:30 a w kościele Świętego Krzyżu o 19:00.
  4. W piątek – uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godzinie 10.00. zostanie odprawiona Eucharystia w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. na Rynku będą uroczystości państwowe. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
    • W pierwszy piątek z racji uroczystości Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, a okazja do spowiedzi będzie kwadrans przed każdą Mszą św. Nie będzie Mszy św. o 19:30.
    • Nabożeństwo pierwszosobotnie odbędzie się o 17:00.
  6. W najbliższą sobotę od 8:00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w kancelarii lub zakrystii do czwartku.
  7. Organizujemy wyjazd do Krakowa na procesję ku czci św. Stanisława, która odbędzie się w niedziele 12 maja. Wyjazd z przystanku przy konkatedrze o 5.30. Zapisy w Przystani. Koszt 40 zł.
  8. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostry Józefitki z Wrocławia, Krakowa i Kóz. Podczas każdej Mszy św. podzielą się doświadczeniem wiary i powołania oraz przybliżą sylwetkę swojego Założyciela – św. ks. Zygmunta Gorzowskiego. Po Mszach w konkatedrze, będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz prowadzonych przez Siostry  placówek na terenach Afryki i Brazylii. Za każdy dar serca dziękujemy.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: + Helena Barabasz